Blog

02.11.2023 | Maria W.

Innowacyjność druku 3D znalazła szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Jest wykorzystywany w przemyśle do tworzenia prototypów i produkcji niestandardowych komponentów. W medycynie znajduje zastosowanie w wytwarzaniu implantów, protez i modeli anatomicznych. Za pomocą drukarek można również tworzyć sztukę wizualną, jak i biżuterię. Co więcej, z druku 3D korzysta edukacja, inżynieria biomedyczna i wiele innych branż, co pokazuje, jak ważny jest to wynalazek. Czy teraz czas na budownictwo?

18.09.2023 | Mariusz H.

Kto z Was słyszał o Dolores? To największa koparka pracująca na terenie Konińskiego Zagłębia, która w zeszłym tygodniu wyjechała na poziom 0 z odkrywki Józwin IIB w gminie Kleczew. Ma 38 metrów wysokości, 118 m długości a jej ciężar to 2,690 ton.

16.08.2023 | Maria W.

Unia Europejska wpadła na nowy pomysł zwalczenia nierówności płac między płciami. Jawność wynagrodzeń wiąże się z nowymi przepisami unijnymi. Średnia różnica zarobków między kobietą, a mężczyzną w krajach UE na tym samym stanowisku wynosi 12,7 %, mimo poprzednich dyrektyw Parlamentu Europejskiego. Nowe przepisy mają wejść w życie również w Polsce. Jakie korzyści niesie za sobą jawność wynagrodzeń?

28.07.2023 | Paweł Piotrowski

08.05.2023 | Magdalena Kruk, Andrzej Szymon Borkowski

Technologia BIM w środowisku architektoniczno-budowlanym nie stanowi już nowości i staje się coraz powszechniej stosowana do projektowania, realizacji i zarządzania inwestycjami budowlanymi. Wraz z jej rozwojem i rosnącą popularnością zwiększają się jednak potrzeby projektantów, inżynierów, konstruktorów, osób z branży instalacji itd. dotyczące funkcji dostępnych w popularnych aplikacjach BIM.

03.03.2023 | Patrycja Sidło, Recruitment Business Partner ,HRK Real Estate & Construction

06.02.2023 | Zbigniew Piotrowski

olacy grali tam dwa razy, w sumie odbyło się na nim siedem meczy mundialu, a potem, jeszcze w trakcie imprezy został rozebrany. Niczym zabawka z klocków, która się po prostu znudziła lub jej części były potrzebne do innej budowy. Mowa oczywiście o słynnym Stadionie 974, pierwszym tego typu obiekcie na świecie .

25.01.2023 | Dorota Wychowaniec, Consultant, HRK Real Estate & Construction

Cały świat przechodzi obecnie transformacje cyfrową. Również branża budowlana zaczęła rozwijać się w tym kierunku. Mowa tutaj oczywiście o metodyce BIM, która staje się coraz powszechniejszą technologią. Jeszcze kilka lat temu, słyszeliśmy o niej jedynie w kontekście zagranicznych realizacji (w Wielkiej Brytanii czy USA posługiwanie się tym modelem jest już obowiązkowe), a obecnie zarówno duże, jak i średnie przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku polskim wdrażają u siebie standardy BIM.